KS SPARTA - strona nieoficjalna

Historia

Początki założenia drużyny, która nazywała się LZS Sycewice, sięgają 1974 roku. Drużyna została założona przez działaczy z Henrykiem Wasilewskim i Janem Palaczem na czele.

Pierwszym królem strzelców był Roman Kozera, a drużyna awansowała do klasy ,,B”.

W sezonie 1978/1979 drużyna nie brała udziału w rozgrywkach.

W sezonie 1979/1980 drużyna została zgłoszona do rozgrywek w klasie ,,C”, dzięki młodym działaczom z Wiesławem Rzeźnikiem na czele. Trenerem został Józef Gniła i dzięki jego staraniom zespół po roku awansował do klasy ,,B”.

Zespół z tego okresu tworzyli: Wiesław Rzeźnik, W. Pietrasik, Ryszard Hendryk, Leszek Zdyb, Jarosław Głębocki, Piotr Kłudka, Jerzy Hładoniuk, Stanisław Kacprzak, Andrzej Bucewka, Marek Zaręba.

W roku 1982 założono klub piłkarski przy Ośrodku kultury  w Sycewicach. Założycielami byli Kazimierz Jasiewicz, Ryszard Hendryk, Wiesław Rzeźnik i Czesław Sławski. Wiesław Rzeźnik i Ryszard Hendryk byli w tym czaisie czynnymi zawodnikami.

Drużyna z roku na rok zaczęła awansować coraz wyżej i w roku 1985 wywalczyła awans do ,,okręgówki”. Trenerem zespołu był Stanisław Januszkiewicz. Po awansie do klasy okręgowej drużyna przyjęła nazwę ,,Sparta”( konkurs na nazwę drużyny wygrał prezes Czesław Sławski, który był również inicjatorem budowy stadionu w Sycewicach)i od roku 1985 drużyna nigdy nie spadła z klasy okręgowej.

Od wiosny 1990 roku drużynę ,, Sparta”  Sycewice prowadzi Ryszard Hendryk. W sezonie 1998/1999 Klub Sportowy Sparta odniósł swój największy sukces- awansował do rozgrywek IV ligi. Awans wywalczyli: Krzysztof Wasilewski (bramkarz), Paweł Sławski, Cezary Jakubiak, Zbigniew Jaroszewicz (kapitan), Krzysztof Pochmowski, Waldemar Hładuniuk, Janusz Ryszko, Łukasz Krzyżaniak, Piotr Główczewski, Andrzej Domański, Andrzej Piech, Tomasz Ryżko, Robert Panek, Sylwester Gejo, Mariusz Wasilewski. Prezesem klubu jest Wiesław Rzeźnik, a trenerem Ryszard Hendryk.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.